Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 9255010



*

nr 925 5010


Sivert Lindblom

(f. 1931), Sverige


Skulptur , Plast, Sivert Lindblom (f. 1931), 1968, höjd: 14 cm


Sivert Lindblom, svensk skulptör född 1931 .

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 november 2014
kl 20:25:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/10 20:27:42 1      900 kr
18/10 20:44:21 2      900 kr
18/10 20:44:21 1      900 kr (Budbetjänt)
18/10 20:44:33 2      1.100 kr
20/10 08:53:20 1      1.300 kr
20/10 16:50:02 1      1.400 kr
20/10 16:53:57 1      1.500 kr
10/11 20:18:52 3      1.300 kr
10/11 20:18:52 1      1.400 kr (Budbetjänt)
15/11 17:29:19 4      1.500 kr
15/11 17:29:19 1      1.500 kr (Budbetjänt)
15/11 17:29:55 4      1.600 kr
16/11 07:04:52 1      Vinnande bud
17/11 08:42:35 1      justering av budtak
17/11 20:23:54 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 17 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal

  • Konstnär/Designer

Sivert Lindblom

Sivert Lindblom, svensk skulptör född 1931 .

Läs mer om Sivert Lindblom
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverk plast sivert lindblom skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8088 Skulptur
    fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 7053 Skulptur
    patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:10
  • 7215 Skulptur
    Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:47




Ladda ner broschyr